Baterie w iPhone’ach 12

Baterie w iPhone’ach 12

Wszystkie tegoroczne modele iPhone’ów obsługują łączność 5G. Jak wiadomo korzystanie z tej technologii wpływa znacząco na czas pracy baterii. Apple musiało więc szczególnie zoptymalizować zużycie energii w swoich urządzeniach. Wszystko, co warto wiedzieć o bateriach w tegorocznych modelach znajdziecie poniżej.

Pojemność i deklarowany czas pracy

  • iPhone 12 mini – 2227 mAh
  • iPhone 12 – 2815 mAh
  • iPhone 12 Pro – 2815 mAh
  • iPhone 12 Pro Max – 3687 mAh

Patrząc na tę specyfikację widzimy, że iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro otrzymały taki same baterie. Dodatkowo, wszystkie akumulatory są mniejsze od tych zastosowanych w zeszłorocznych modelach. Przyczynił się do tego moduł 5G, które jednocześnie zużywa więcej energii.

Według oficjalnych danych pomimo mniejszej pojemności akumulatory są w stanie osiągając podobny czas pracy jak w poprzednich modelach. Jak dokładniej wypadają w porównaniu do zeszłorocznych modeli?

Na stronie producenta możemy sprawdzić, jaki jest przybliżony czas pracy urządzeń przy odtwarzaniu wideo lub dźwięku na poszczególnych urządzeniach. Porównując te dane, faktycznie nowe iPhone’y wypadają podobnie do zeszłorocznych.

Każdy z modeli ma możliwość szybkiego ładowania – do 50% w 30 minut zasilaczem o mocy 20 W lub wyższej.

Niezależne testy czasu pracy baterii

Warto podkreślić, że zużycie baterii przy korzystaniu z sieci 5G znacząco się różni od 4G. Zgodnie z jednymi z pierwszych testów może to być różnica nawet ponad dwóch godzin. Co ciekawe pomimo takich samych baterii w modelu 12 i 12 Pro, czas pracy tych urządzeń nie jest taki sam. Przy korzystaniu z internetu z odświeżaniem witryny co 30 sekund oraz przy jasności ekranu 150 nitów wyniki były następujące:

czas pracy

Kolejne testy przeprowadzone bez kart SIM na YouTube przez użytkownika Mrwhosetheboss wskazują na nieco inne zależności. W tym porównaniu również pojawił się iPhone XR oraz iPhone SE.
Na pierwszym miejscu znalazł się telefon z największą pojemnością baterii – iPhone 11 Pro Max, jego czas pracy podczas testu wyniósł prawie 8 i pół godziny. iPhone 11 Pro wytrzymał 7 godzin i 36 minuty, a tegoroczne modele 12 oraz 12 Pro pracowały godzinę krócej. Na załączonym wideo możecie prześledzić przebieg testów.

Oczywiście w rankingach brakuje iPhone 12 Pro Max oraz iPhone 12 mini, które będą dostępne od 6 listopada.

W zależności od tego jak używamy telefonu, rezultaty mogą być naprawdę różne. Przy korzystaniu z 4G model Pro wypada lepiej od poprzednika, z kolei przy wykluczeniu sieci komórkowej wyniki są przeciwne. W przypadku iPhone’a 12 nieużywanie sieci komórkowej przełożyło się aż na półtorej godziny dłuższy czas pracy od iPhone 11. Jeśli jednak będziecie korzystać z 5G, należy liczyć się z odczuwanie krótszą pracą baterii wobec serii 11.

Jakie są wasze doświadczenia z nowymi modelami?

 

źródła: Apple TomsGuide MacRumors YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *