Nowy iMac z M1

Nowy iMac z M1

Apple zaprezentowało totalnie odmienionego oraz superszybkiego iMaca, oczywiście z czipem M1. Komputer zyskał nowy design i nowe możliwości.

Wygląd

Zacznijmy od tego co od razu rzuca się w oczy. Nowy iMac otrzymał zupełnie nowe wcielenie. Supersmukła konstrukcja zaledwie 11,5 mm na całej długości ekranu przypomina bardziej iPada, niż komputer stacjonarny.

Model pojawi się w wyjątkowo barwnych 7 kolorach.

Wszystko pod kolor

Nawet przewód został wykonany w kolorze iMaca. Do tego Magic Keyboard, Magic Mouse oraz Magic Trackpad pod kolor. Zestaw elegancko dopasowany.

Klawiatura dostępna w 3 wersjach. Wśród nich po raz pierwsze pojawił się wariant z Touch ID.

Wyświetlacz

24-calowy wyświetlacz Retina 4.5K z jeszcze bardziej wyrazistym i barwnym obrazem. Technologia True Tone automatycznie dopasuje temperaturę barw, a zastosowana powłoka przeciwodblaskowa zapewni jeszcze większy komfort użytkowania.

M1

Rewolucyjne układy oparte na Apple Silicon umożliwiają dużo więcej i znacznie szybciej. Rdzeń procesora został wykonany z krzemu o niskim poborze energii i zawrotnej prędkości. W porównaniu do innych procesorów, M1 jest nawet dwa razy szybszy, zużywając 4 razy mniej energii. Przy tym jest znacznie mniejszy od standardowych procesorów, co pozwoliło na tak radykalną zmianę konstrukcji iMaca.

Kamera i dźwięk

Najlepsza kamera FaceTime HD jaka pojawiła się w Macu. Jakość obrazu jest znacznie lepsza dzięki zwiększonej rozdzielczości oraz zaawansowanym algorytmom.

Zastosowany system sześciu głośników pozwala na uzyskanie efektu dźwięku przestrzennego.

Cena i dostępność

Zamówień będzie można dokonywać od 30 kwietnia. Pierwsi nabywcy mogą otrzymać komputery w połowie maja.

Ceny startują od 6 799,00 zł

 

źródła: Apple Newsroom