Apple Watch liderem na rynku. Znasz jego wszystkie funkcje?

Apple Watch liderem na rynku. Znasz jego wszystkie funkcje?

Zegarek od Apple stale jest niekwestionowanym liderem na rynku smartwatch-y.

Przede wszystkim, Apple Watch jest wszechstronny, a tą cechę cenimy coraz bardziej. Sprawdzi się zarówno dla zwolenników aktywności fizycznej, miłośników zdrowego trybu życia, czy zapracowanych osób spędzających większość czasu w biurze. Zakres funkcjonalności jest naprawdę szeroki i stanowi praktyczne dopełnienie iPhone’a. Najczęściej jednak wykorzystujemy większość oczywistych opcji smart zegarka, jak sprawdzanie godziny, odbieranie połączeń czy monitorowanie treningu.

Poniżej znajdziecie kilka prostych i przydatnych opcji, dzięki którym w jeszcze większym stopniu odczujecie komfort z korzystania z urządzeń z ekosystemu Apple. 🙂

Funkcje Apple Watch

  • odblokowywanie iMac’a czy MacBooka – jeśli masz na nadgarstku zegarek, możesz odblokować swój komputer bez wpisywania hasła. Aby to umożliwić, należy najpierw aktywować opcję w ustawieniach komputera (Preferencje systemowe / Ochrona i prywatność – Ogólne). Dodatkowo, wcześniej trzeba sparować Apple Watch-a z komputerem.
  • wycisz rozmowę przychodzącą – dokonamy tego zakrywając ręką wyświetlacz zegarka – dźwięk połączenia natychmiastowo się wyciszy. Przytrzymanie 3 sekundy spowoduje aktywowanie trybu cichego (na Apple Watch – Ustawienia / Dźwięki i haptyka / Przykryj, aby wyciszyć).
  • płatności zbliżeniowe – w tej kwestii Watch może również zastąpić telefon przy płatnościach z wykorzystaniem Apple Pay (na iPhone przejść do aplikacji Watch / Mój zegarek /Wallet / Apple Pay).
  • lokalizowanie telefonu – przydatna funkcja zwłaszcza dla osób które nie zawsze noszą telefonu przy sobie. Wywołując centrum sterowania (przeciągając palcem od dołu wyświetlacza) znajdziemy tam ikonę telefonu. Wystarczy ją aktywować, aby iPhone zaczął wydawać dźwięk, który ułatwi jego zlokalizowanie.
  • automatyczne odtwarzanie playlisty do treningu – możemy wybrać dowolną playlistę, która uruchomi się wraz z rozpoczęciem treningu. W celu aktywacji należy na iPhone otworzyć aplikację Watch i przejść do Mój zegarek / Trening / Playlista do treningów.
  • “mów czas” – po przyłożeniu dwóch palców do tarczy zegarka usłyszymy, która jest godzina. Ciekawa funkcja choć niestety zegarek musi być odblokowany żeby zadziałała. W związku z tym, po przebudzeniu nie podpowie godziny, jeśli nie mamy go na ręce lub nie wpiszemy kodu. (na Apple Watch – Ustawienia / Zegar / Mów czas).
  • zrzuty ekranu – również na Apple Watch mamy możliwość wykonania zrzutu ekranu, który następnie jest przechowywany w Rolce z aparatu w iPhone (zobacz też: Skróty klawiszowe w macOS ). Opcję można aktywować na Apple Watch w Ustawienia/Ogólne/Zrzuty ekranu. Aby wykonać zrzut należy jednocześnie przytrzymać przycisk boczny oraz Digital Crown.

Jak wrażenia?

Które z opcji podobają się Wam najbardziej? Czy być może wszystkie z nich znacie i używacie?

Jeśli macie jakikolwiek problem lub pytania związane ze swoim smartwatch-em od Apple – zapraszamy do kontaktu – chętnie pomożemy! 🙂

A jeśli jesteście zainteresowani zakupem zegarka, to na stronie Apple seria 5 dostępna jest od 1999zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *