iPad Pro 2021

iPad Pro 2021

Nowy iPad Pro robi wrażenie, szczególnie, że otrzymał przełomowy czip M1, taki sam jak w nowym iMacu. Do tego 5G i wyświetlacz z technologią mini-LED. Połączenie zdecydowanie Pro.

M1

Autorskie czipy Apple, były rewolucją wśród Mac’ów. Super szybkie i wydajne a przy tym niezwykle energooszczędne układy zastępują dotychczas używane procesory Intel. Teraz ten sam czip trafił do iPada Pro.

Mini-LED

Oto pierwszy iPad z wyświetlaczem mini-LED w wariancie 12,9-calowym. Wyświetlacz nazwany przez Apple Liquid Retina XDR gwarantuje niesamowitą jakość obrazu, precyzyjnie dopasowaną jasność i barwę każdego mini piksela ekranu.

W mniejszym 11-calowym wydaniu znajdziemy wyświetlacz Liquid Retina, tu bez technologii mini-LED. Wciąż jednak wyświetlacz świetnej jakości.

5G

Standard, który trafił do najnowszych iPhone’ów, przejmują również iPady. Dzięki 5G pobieranie, oglądanie czy przesyłanie staje się znacznie szybsze.

Kamery

Z przodu pojawił się zupełnie nowy ultraszerokokątny obiektyw o 122-stopniowym polu widzenia. Inteligentna funkcja „Centrum uwagi” przednia podąży za Tobą podczas wideorozmowy. Obiektyw rozpozna twarz a gdy zacznie znikać z kadru skorzysta z ultraszerokątnych możliwości aby ponownie ja wychwycić i umieścić w centrum kadru.

centrum uwagi

Na odwrocie znajdziemy dwa aparaty z obiektywem szerokokątnym i ultraszerokokątnym. Dopełnia je skaner LiDAR, dzięki któremu wykrywanie głębi jest jeszcze precyzyjniejsze, a zdjęcia czy AR bardziej rzeczysite.

Co więcej?

iPada odblokujemy korzystając z funkcji FaceID.
Port Thunderbolt ze złączem USB-c zapewni przepustowość do 40 Gb/s.
Nawet 2TB pojemności.

Cena i dostępność

Nowe iPady Pro bedą dostępne do zamówienia od 30 kwietnia.
Ceny w wariancie 11-calowym rozpoczynają się od 3899 zł.
W przypadku większej wersji 12,9-calowej od 5499 zł.

 

źródła: Apple Newsroom