iPhone 12 bez zasilacza?

iPhone 12 bez zasilacza?

Prawdopodobnie wraz z iPhone 12 zbliża się koniec zestawów jakie znamy.
Zabraknie słuchawek EarPods i zasilacza.

Niedawno pojawiły się spekulacje Barclays dotyczące tegorocznych iPhone’ów. Informacje pozyskane od dostawców Apple wskazują na brak słuchawek EarPods w komplecie. Tym samym potwierdzając prognozy Kuo z zeszłego miesiąca. Co więcej, analitycy uważają, że w pudełku iPhone’a 12 nie będzie również zasilacza. Poza telefonem w skład zestawu ma wejść wyłącznie przewód Lightning ze złączem USB-C. zestaw

Wczoraj Ming-Chi Kuo w notatce badawczej doszedł do takich samych wniosków, stwierdzając brak zarówno EarPods jak i zasilacza w zestawie z iPhone’a 12.

Ograniczanie elektroodpadów czy redukcja kosztów?

Teoretycznie przy ilościach sprzedawanych telefonów co roku, zmiana mogłaby przynieść korzyści środowiskowe. Mimo to, większa część nabwyców nowych telefonów zdecydowałaby się na dokupienie zasilacza. Szczególnie, że dopiero w 2019 roku zastosowano port USB-C w zasilaczach załączanych do iPhone’ów.

Kuo uważa, że obsługa 5G może przełożyć się na wyższe koszty produkcji iPhone’ów. Poprzez rezygnację z części wyposażenia iPhone’a firma mogłaby zaoferować przyszłe modele w porównywalnej cenie. Wzrósłby popyt na dodatkowo zamawiane słuchawki AirPods oraz zasilacze, przekładając się na wyższe przychody firmy. Jednocześnie wyraźnie zmniejszyłaby się produkcja EarPods.

źródło: MacRumors
grafika: phoneArena

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *