iPhone SE vs iPhone 8 – czym się różnią?

iPhone SE vs iPhone 8 – czym się różnią?

iPhone SE vs. iPhone 8

Rozmiar ten sam, ekran ten sam, z przodu Touch ID, a z tyłu pojedynczy aparat. Gdzie więc zobaczymy różnicę?

Wraz z pojawieniem się nowego iPhone SE, z oferty Apple zniknął iPhone 8.

Trzeba przyznać, że wizualnie telefony są bardzo podobnie. Jak widzicie na powyższej grafice, na szklanym korpusie logo Apple w nowym modelu umieszczono nieco niżej i nie pojawia tam się tam nazwa „iPhone”.

➤ Głównym atutem SE jest jego procesor. Telefon wyposażono w najnowocześniejszy czip A13 Bionic, identyczny jak w przypadku zeszłorocznej serii iPhone’ów 11. Jego wydajność jest 1,4x wyższa niż A11, który umieszczono w iPhone 8. Płynność działania będzie zauważalna w szczególności w przypadku gier, gdzie procesor graficzny pracuje nawet dwa razy szybciej.

Dodatkowo na prędkość pracy na nowym SE wpływa szybsza o 60% transmisja danych sieci komórkowej oraz wydajniejsze o 38% Wi-Fi w porównaniu z iPhone 8.

➤ Aparat w nowym SE jest najbardziej zaawansowanym pojedynczym aparatem od Apple. Obsługuje tryb portretowy na podobnej zasadzie jak model XR. W iPhone 8 nie znajdziemy takiej funkcji.

Maksymalna pojemność SE została również rozszerzona o wariant 256 GB. Pozostałe opcje pamięci masowej w obu telefonach to 64 GB oraz 128 GB. Nowy iPhone SE daje również możliwość korzystania z dwóch kart SIM – nano-SIM oraz eSIM.

➤ Na pewno nowy model SE będzie dłużej wspierany w aktualizacjach oprogramowania, a to ono daje urządzeniom od Apple dodatkowe możliwości.

Gdzie i za ile kupić nowego iPhone?

Obecnie decydując się na zakup telefonu z Touch ID, iPhone SE będzie naturalnie najlepszym wyborem. Cena iPhone’a 8 niewiele spadła i wciąż większość sprzedawców oferuje wariant o pojemności 64 GB za ponad 2.000 zł. Na stronie Apple kupimy iPhone SE 64 GB już od 2.199 zł.

Jednak czy w przypadku posiadania iPhone’a 8 wymieniać go na nowego SE? Na pewno to kwestia indywidualna. Kiedyś zajdzie potrzeba wymiany, lecz niekoniecznie na iPhone SE 2. generacji. Jeśli jednak już teraz zależy Ci na przyspieszeniu pracy urządzenia przy zachowaniu czytnika Touch ID, warto rozważyć zmianę na SE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *