WWDC rozpoczyna się w poniedziałek!

WWDC rozpoczyna się w poniedziałek!

WWDC rozpoczyna się 22 czerwca

Już w poniedziałek dowiemy się co znajdzie się w najnowszych aktualizacjach oprogramowania od Apple, ale nie tylko.
WWDC gromadzi deweloperów w całego świata. Kilkudniowe wydarzenie składa się z sesji tematycznych oraz warsztatów ściśle powiązanych z oprogramowaniem i nowymi technologiami. Zainteresowani uczestniczą w bezpośrednich spotkaniach z inżynierami Apple. W tym roku ze względów bezpieczeństwa wszystkie punkty konferencji odbędą się w sieci, stwarzając tym samym możliwość uczestnictwa dla każdego dewelopera.
Podczas konferencji otwarcia dowiemy się jak będą wyglądały nowe: iOS, iPadOS, macOS, tvOS oraz watchOS i być może zobaczymy nowe urządzenia.

Czy na pewno iOS?

Dość nieoczekiwaną koncepcją niedawno podzielił się Jon Prosser za pośrednictwem Twittera. Kilka dni temu opublikował na swoim koncie kontrowersyjny wpis, sugerując zmianę nazwy oprogramowania na iPhone’y.

Wpis oczywiście wywołał spore poruszenie, szczególnie, że nie znalazło się w nim nic więcej.
Nazwą iPhone OS posługiwano się od 2008 roku przed wprowadzaniem w 2010 roku iOS.

Wersja, którą powinniśmy zobaczyć w tym roku to iOS14, jeśli sugestia zmiany nazwy była wyłącznie prowokacją. O doniesieniach dotyczących nowości, które prawdopodobnie zobaczymy w iOS14 wspominaliśmy już wcześniej. Między innymi mają pojawić się widgety dostępne na ekran główny oraz funkcja cyfrowego klucza CarKey.

Nowa era MacBooków?

arm macbook O pracach Apple nad własnymi procesorami komputerowymi mówi się od dawna. Wraz z umieszczeniem Touch ID i paska Touch Bar w MacBookach pojawiły się już niezależne koprocesory wspierające ich działanie i zabezpieczenia. Prawdopodobnie tej konferencji dowiemy się kiedy urzeczywistni się koncepcja Mac’ów z procesorami od Apple. Zdaniem analityków będzie to 2021 rok.

Nowe urządzenia

  • iMac na horyzoncie – według doniesień możliwe, że podczas zobaczymy go WWDC20. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez China Times, Apple zamierza zaoferować nowego 23-calowego iMaca w tym roku. Nie jest jasne, czy nastąpi to już w poniedziałek, czy w kolejnych miesiącach.

imac 23

  • Wciąż oczekiwane „AirTags” – czyli breloki lokalizujące przedmioty. Za pomocą funkcji lokalizatora możliwe byłoby wyszukiwania podpiętych przedmiotów, jak portfel, torba czy klucze.

airtags

  • Odnowiony Apple TV – 9to5mac informował o pracach nad nowym Apple TV o większej mocy wraz z nowym pilotem.

Czy Apple czymś nas zaskoczy? Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy coraz więcej przecieków pojawia się przed wydarzeniami i coraz trudniej zaskakiwać.

Transmisję 22 czerwca będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony Apple, YouTube, Apple Developer oraz w aplikacji Apple Events na Apple TV.
Dodajcie przypomnienie do swoich kalendarzy, jeśli nie chcecie przegapić konferencji.

_
źródła: AppleNewsroom 9to5mac Twitter MacRumors
grafiki: MacRumors 9to5mac 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *