Apple negocjuje z Hyundai

Apple negocjuje z Hyundai

Wizja Apple Car coraz bardziej realna?
Ponownie pojawiają się doniesienia dotyczące autonomicznego samochodu od Apple.

Tym razem wspominano o planowanej współpracy przy produkcji pojazdów, ze względu na olbrzymie koszty technologii oraz urządzeń produkcyjnych. Partnerem Apple w tym przedsięwzięciu miałby być Hyundai.

Raport opublikowany przez Bloomberg donosi ze prace nad projektem wciąż są na wstępnym etapie. Nie sposób też wspominać o planowaniu produkcji. Zgodnie z nim, najwcześniej za 5-7 lat pojazd byłby gotowy do wprowadzenia na rynek.

Wobec tych doniesień i spekulacji Hyundai Motor wydał własne oświadczenie dla CNBC. Potwierdził w nim, ze prowadzi rozmowy z Apple, natomiast nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte. Sugeruje również, że Apple prowadzi rozmowy z innymi producentami w kwestii Apple Car.

Oświadczenie to doczekało się jednak aktualizacji. Przy pierwszej z nich zostały skorygowane wzmianki o rozmowach z innymi producentami. W kolejnej, usunięto już nawet bezpośrednie odniesienie do rozmów z Apple.

Niemniej jednak cala sytuacja potwierdza dotychczasowe plotki. Analitycy zgodnie twierdzą, że jeśli Apple zdecyduje się na realizacje projektu, to minie jeszcze kilka lat zanim się on urzeczywistni.

źródło: MacRumors

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *