Nadchodzące MacBooki Pro

Nadchodzące MacBooki Pro

Nowe MacBooki z procesorem Apple Silicon co prawda mają zadebiutować dopiero w trzecim kwartale 2021 roku, ale już teraz pojawiają się kolejne informacje na ich temat. Analitycy oczekują, że Apple zaprezentuje dwa MacBooki Pro w wariantach 14-calowym oraz 16-calowym. Możliwe są zmiany konstrukcyjne i powrót MagSafe.

Nowy projekt

Duża czy mała zmiana?
Według Ming-Chi Kuo możemy zobaczyć wyraźną zmianę konstrukcji. Bryła ma przypominać iPhone 12 i być pozbawiona wszelkich zaokrągleń. Jednocześnie Mark Gurman uważa, że plotki te mogą być trochę przesadzone, a wygląd może zostać tylko lekko odnowiony.

Zmiany projektu zapewne obejmą wyświetlacz. Obszar wyświetlania będzie jeszcze większy, poprzez zmniejszenie ramek wokół. Tym samym  całkowite wymiary 14-calowego MacBooka będą zbliżone do obecnego 13,3-calowego.

Kolejną istotną zmianą może być usunięcie Touch Bara. Jego miejsce zastąpiłyby fizyczne przyciski funkcyjne.

Porty

MagSafe może wrócić po 5 latach nieobecności do MacBooków. W 2016 roku Apple zdecydowało się zastąpić dotychczasowy port ładowanie przez zastosowanie złącza USB-C. Powrót do MagSafe z pewnością ucieszyłby wielu użytkowników.

Wśród portów mają pojawić się też dwa dodatkowe. Nie określono jednak jakich możemy się spodziewać.

Wyłącznie Apple Silicon

Nowe MacBooki prawdopodobnie pojawią się bez możliwości konfiguracji z procesorem Intel. Fakt ten chyba nie zdziwi, skoro Apple zapowiedziało całkowite przejście na własne układy do połowy 2022 roku.

 

źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *