iPhone’y 12 oficjalnie zaprezentowane

iPhone’y 12 oficjalnie zaprezentowane

Wczoraj Apple przedstawiło swoje najnowsze telefony. Smuklejsze, szybsze, i mocniejsze. W tym roku wybór jest jeszcze większy. Dwa rozmiary w wersji 12 oraz dwa w 12 Pro.

zobacz też: iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 również mini

Wersja podstawowa, czyli iPhone 12, będzie dostępna w dwóch wariantach wielkościowych:

rozmiary

iPhone 12  mini jest najmniejszym iPhonem od dawna. W porównaniu do innych modeli. Jest mniejszy nawet od drugiej generacji SE.

Oba warianty dostępne w 5 kolorach:

kolory

Konstrukcja stała się faktem

Publikowane na długi czas przed konferencją plotki dotyczące bryły iPhone’ów okazały się prawdziwe. Tegoroczne iPhone zyskały nowy design, nawiązujący do konstrukcji sprzed lat.

iphone12-bryla

5G

Tegoroczne iPhone’y obsługują technologię 5G. Dzięki niej pobieranie, oglądanie czy przesyłanie staje się dużo szybsze. Aplikacje zostały zoptymalizowane pod kątem 5G, aby nie zużywały więcej energii. Smart Data umożliwia automatyczne przełączanie między LTE i 5G, aby oszczędzać baterię.

Czip A14 Bionic

Najnowszy czip od Apple. Ponownie szybszy i mocniejszy, obsługujący nawet 11 bilionów operacji na sekundę. Ten sam czip znalazł się w iPhone 12 Pro.

Wyświetlacz

Do iPhone 12 w tym roku trafił wyświetlacz OLED Super Retina XDR. Różnica w porównaniu z poprzednikiem będzie z pewnością odczuwalna. Większa jasność, mocniejszy kontrast i jeszcze więcej szczegółów.
Szkło wyświetlacza zostało wzmocnione warstwą ceramiczną, dzięki czemu ma czterokrotnie większą odpornośc na upadki.

Aparaty

Tryb nocny został zastosowany w obu obiektywach. Zdjęcia i wideo przy słabym oświetleniu są jaśniejsze o 27%. Od teraz jest możliwe nagrywanie wideo HDR w rozdzielczości 4k i formacie Dolby Vision w czasie rzeczywistym. Również przedni aparat zyskał więcej funkcji: tryb nocny, Deep Fusion, nowy inteligentny HDR oraz nagrywanie w Dolby Vision .

MagSafe

Czyli układ magnesów pozycjonujących, znajdujący się z tyłu telefonu. Dzięki temu ładowanie bezprzewodowe może być zdecydowanie szybsze.

Brak zasilacza oraz słuchawek

iPhone12_box
Wyposażenie tegorocznych iPhone’ów zostało wyraźnie uszczuplone. Podobnie jak w przypadku Apple Watch zrezygnowano z dołączania zasilacza. Również EarPods nie znajdą się już w zestawie.

Ceny

iPhone 12

Przedsprzedaż startuje 16. października, a ceny zaczynają się od 4 199 zł przy pojemności 64 GB.

iPhone 12 mini

Przedsprzedaż startuje 6. listopada, ceny zaczynają się od 3 599 zł przy pojemności 64 GB.

źródło: Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *