iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max

Apple zaprezentowało tegoroczne iPhone’y. Smuklejsze, szybsze, i mocniejsze. W tym roku wybór jest jeszcze większy. Dwa rozmiary w wersji 12 oraz dwa 12 Pro.

zobacz też : iPhone 12 i iPhone 12 mini

12 Pro

W wydaniu Pro mamy do wyboru rozmiar standardowy 6,1 cala oraz Max 6,7 cala.

rozmiary

iPhone 12 Pro Max ma największy ekran ze wszystkich dotychczas zaprezentowanych modeli iPhone’ów.

Możemy wybierać spośród 4 wariantów kolorystycznych:

kolory

Nowy design

Konstrukcja, o której mówiono od dłuższego czasu stała się faktem. Bryła nowych iPhone’ów wyraźnie nawiązuje do designu starszych modeli.

bryla

5G

Tegoroczne iPhone’y obsługują technologię 5G. Dzięki niej pobieranie, oglądanie czy przesyłanie staje się dużo szybsze. Aplikacje zostały zoptymalizowane pod kątem 5G, aby nie zużywały więcej energii. Smart Data umożliwia automatyczne przełączanie między LTE i 5G, aby oszczędzać baterię.

Czip A14 Bionic

Nowy czip od Apple podkręca prędkość jeszcze bardziej. Procesory działają szybciej o 50%, a Natural Engine nawet o 80%. Dodatkowo nowy procesor ISP umożliwia kodowanie wideo w formacie Dolby Vision bezpośrednio podczas nagrywania.

Wyświetlacz

Nowa konstrukcja z płaskimi brzegami umożliwiła powiększenie ekranu. W modelu Pro znalazł się również wyświetlacz OLED Super Retina XDR (jak w wersji z zeszłego roku). Dodatkowa warstwa Ceramic Shield chroni wyświetlacz zapewniając aż czterokrotnie większą odporność na upadki.

Aparaty

aparaty

Do trzech obiektywów dołączył skaner LiDR, w trochę mniejszym formacie niż w iPadzie Pro. Skaner umożliwia tworzenie mapy głębi otoczenia. Dzięki temu technologia AR może być jeszcze bardziej precyzyjna i zaawansowana, a wykonywanie portretów staje się możliwe również w trybie nocnym. Do tego przyspieszony autofokus i lepsze doświetlenie zdjęć. Optyczna stabilizacja działa 5 razy szybciej niż w iPhone 11 Pro, a nowy system DSLR zapewnia również automatyczną stabilizację matrycy obiektywu szerokokątnego w wersji Max.
Pojawiły się również nowe formaty uchwycanego obrazu. Zdjęcia mogą byc wykonywane w formacie ProRAW, a wideo zapisywane w Dolby Vision.

Brak zasilacza oraz słuchawek

Wyposażenie tegorocznych iPhone’ów zostało wyraźnie uszczuplone. Podobnie jak w przypadku Apple Watch zrezygnowano z dołączania zasilacza. Również EarPods nie znajdą się już w zestawie.

12pro box

MagSafe

Czyli układ magnesów pozycjonujących, znajdujący się z tyłu telefonu. Dzięki niemu ładowanie bezprzewodowe może być zdecydowanie szybsze.

Ceny

Za iPhone 12 Pro w najniższej konfiguracji o pojemności 128 GB zapłacimy 5 199 zł.
iPhone 12 Pro Max o takiej samej pojemności kosztuje 5 699 zł.

zobacz też : iPhone 12 i iPhone 12 mini

źródło: Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *