Kolejny Apple Event w listopadzie?

Kolejny Apple Event w listopadzie?

To nie koniec produktów, które Apple zaplanowało na ten rok. Według Bloomberg czeka nas trzecia konferencja w listopadzie. Kolejny event skoncentrowałby się na prezentacji pierwszego MacBooka z układem Apple Silicon.

Apple już podczas WWDC zapowiedziało zmianę procesorów w swoich komputerach. Od tego roku planują wdrażać własne układy Apple Silicon oparte na ARM. Pierwsze z urządzeń wyposażone w ten czip ma zadebiutować pod koniec roku, Apple nie podało jednak daty premiery.

Apple Silicon

Celem wprowadzenia własnych układów jest maksymalizacja wydajności przy możliwie najniższym zużyciu energii. Wiemy na przykładzie chociażby iPhone’ów, że własne czipy potrafią zapewnić najlepsze osiągi urządzeń, a ich działanie jest szybkie i płynne.

Apple Silicon

Nie wiadomo, który z Mac’ów zyska nowy czip jako pierwszy. Z plotek wynika, że może to być MacBook Pro lub 24-calowy iMac.

Poza komputerem z autorskim procesorem jeszcze kilka urządzeń z listy oczekiwań nie pojawiło się do tej pory. Mimo sprzecznych informacji odnośnie ich premiery, możliwe, że poza Mac’kiem na listopadowym wydarzeniu zobaczymy jeszcze jakieś z nich.

AirTags

Od ponad roku słyszymy doniesienia o lokalizatorach w formie breloków od Apple. Wyposażone w bluetooth niewielkie urządzenia umożliwiałyby lokalizowanie podpiętych przedmiotów jak torba, czy klucze.

AirPods Studio

Pierwsze nauszne słuchawki od Apple wciąż mogą zadebiutować w tym roku. Mają oferować dwa warianty premium oraz sportowy, oba z aktywną redukcją szumów. Prawdopodobnie będą miały magnetyczne nauszyniki umożliwiające odpięcie od opaski, które będą mogły być personalizowane, podobnie jak paski Apple Watch.

Apple TV

Kolejna generacja Apple TV nie pojawiła się od 2017, więc całkiem możliwa jest niedługa aktualizacja, jednak czy jeszcze w tym roku?

 

Niewykluczone też, że na listopadowym wydarzeniu, jeśli do takiego faktycznie dojdzie, Apple skupi się wyłącznie na prezentacji nowego komputera czy nawet komputerów z układem Apple Silicon. Zapewne bliżej listopada pojawią się kolejne doniesienia w tym temacie.

 

źródło: MacRumors

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *