Już wiemy co nowego w iOS 15!

Już wiemy co nowego w iOS 15!

Można powiedzieć, że iOS 15 nie przynosi dużych zmian, koncentruje się na komunikacji oraz ulepszeniach. Znajdziemy tam sporo usprawnień. Pomoże też utrzymać balans między pracą czy nauką, a wypoczynkiem.

Wczoraj rozpoczęła się coroczna konferencja deweloperów organizowana przez Apple. Na otwarciu Apple zaprezentowało najnowsze systemy operacyjne dla swoich urządzeń.
Co nowego pojawi się w iOS 15?
Poniżej przedstawiamy kilka z najciekawszych funkcji.

Komunikacja

Wspólne oglądanie na odległość stanie się możliwe dzięki SharePlay. Rozmawiając przez FaceTime bez problemu będziemy mogli dzielić się ulubioną muzyką czy wspólnie oglądać filmy. Co więcej, możliwe będzie udostępnienie widoku swojego ekranu rozmówcom.

Rozmowy przez FaceTime staną się jeszcze bardziej naturalne dzięki przestrzennemu dźwiękowi oraz trybie portretowym, który skoncentruje uwagę na rozmówcy. Pojawi się również funkcja redukcji szumów z tła.

Za pośrednictwem wiadomości, kalendarza czy poczty będziemy mogli udostępnić łącze do rozmowy, działające podobnie jak znane rozwiązania Google czy Microsoftu.

Work-life balance

Focus to nowa funkcja rozszerzająca tryb „nie przeszkadzać”. Umożliwi wybór dostosowanych powiadomień oraz ograniczenia ich do obecnej sytuacji – pracy, relaksu, snu, aby wspomóc koncentracje. Możemy wybierać spośród sugerowanych trybów lub stworzyć zupełnie nowy.

Powiadomienia zostaną zgrupowane i zpriorytetyzowane, tak aby nie rozpraszać uwagi. Najistotniejsze z nich pojawią się na górze listy. Dodatkowo łatwo bezpośrednio z widoku powiadomień będzie można wyciszyć powiadomienia z dowolnej aplikacji.

Usprawnienia

iPhone rozpozna tekst na zdjęciach czy obrazkach! Dzięki funkcji Live text możliwe będzie jego kopiowanie, a nawet natychmiastowe wyszukiwanie czy tłumaczenie. Co więcej, przeszukiwanie zdjęć stanie się jeszcze prostsze szukając po tekście widocznym na zdjęciu.

Przeprojektowany został wygląd Safari. Teraz bardziej kompaktowy i jeszcze łatwiejszy w obsłudze. A otwarte karty będzie można połączyć w grupę.

Aktualizacja oprogramowania iOS 15 ma być dostępna na wszystkie iPhone’y obsługujące iOS 14, czyli modele począwszy od iPhone 6s lub nowsze.

Jeśli jesteście ciekawi co więcej się zmieni w iOS 15, listę wszystkich zmian znajdziecie na stronie Apple.

Czy jeszcze jakaś z nowości przypadła Wam do gustu?

 

źródło: AppleNewsroom