Konferencja jednak we wrześniu!

Konferencja jednak we wrześniu!

Wbrew ogólnemu przekonaniu – konferencja odbędzie się jeszcze we wrześniu.
Apple ogłasza datę jesiennego wydarzenia na 15 września.

Doniesienia Jona Prossera o dzisiejszej premierze Apple Watch oraz iPada się nie potwierdziły. Mark Gurman celnie typował zapowedź konferencji jeszcze we wrześniu. Odbędzie się ona w Steve Jobs Theater na kampusie Apple Park o godzinie 10 czasu lokalnego, czyli o 19 w Polsce. Wydarzenie najprawdopodobniej przybierze formę wyłącznie cyfrową, podobnie jak tegoroczne WWDC.

Apple Event – 15 września 2020

Tematem przewodnim wrześniowych konferencji są standardowo nowe modele iPhone’ów. W tym roku ma ich pojawić się jeszcze więcej. Oczekuje się 4 iPhone’ów w trzech rozmiarach:

  • iPhone 12: w wersji 5,4-calowej oraz 6,1-calowej
  • iPhone 12 Pro: w wersji 6,1-calowej oraz 6,7-calowej

Wśród nich jeden z najmniejszych iPhone’ów od dawana (5,4-cali) oraz największy jaki Apple kiedykolwiek wydało (6,7-cali).

iphone porównanie

Zgodnie z doniesieniami wygląd nowych telefonów ulegnie zmianie. Ich bryły mają mieć ostre krawędzie, w stylu nowego iPada Pro. Możliwe, że zyskają również skanery LiDAR w wersjach Pro.

Dużo w ostatnim czasie mówiło się o standardzie 5G, który nie wiadomo do końca czy pojawi się w każdym modelu.

Zdaniem analityków mogłoby mieć to wpływ na zawartość pudełka. Kontrowersyjne doniesienia, oparte na analizie łańcucha dostaw, wskazują na brak ładowarki oraz słuchawek w zestawie z tegorocznymi modelami.

Nie tylko telefony

Lista wyczekiwanych urządzeń ponownie jest długa.

Apple Watch serii 6 będzie naturalnym dopełnieniem konferencji. W jego przypadku nie są przewidywane żadne zmiany wyglądu, natomiast ma posiadać dodatkowe możliwości śledzenia stanu zdrowia. Pojawiły się też spekulacje o bardziej budżetowej wersji zegarka, określonym jako Apple Watch SE.

Apple pracuje również nad nowymi iPadami. Już wkrótce możemy zobaczyć nową odsłonę budżetowego iPada w nieco większym formacie lub iPada Air 4.

Lokalizatory AirTag prawdopodobnie wkrótce trafią do sprzedaży. Według niedawno opublikowanego raportu są w końcowej fazie produkcji. Wczoraj pojawiły się również informacje o rzekomej instrukcji ładowania.

Po niesławnej AirPower jest szansa na mniej zaawansowaną matę ładującą od Apple. Informacji o niej pojawiło się niewiele. Nie wiadomo ile urządzeń (i jakich) byłaby w stanie obsłużyć jednocześnie.

Które z nich zobaczymy 15 września?
Konferencja standardowo będzie transmitowana na stronie internetowej oraz na Apple TV.

żródła: Apple MacRumors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *