Apple zaprasza na konferencję 20 kwietnia

Apple zaprasza na konferencję 20 kwietnia

Konferencja pod hasłem „Spring loaded” rozpocznie się o o 10:00 czasu lokalnego, o 19:00 w Polsce. Jakie nowe urządzenia zobaczymy podczas wydarzenia?

Jak donosi MacRumors na kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem konferencji Siri zdradziła jej datę. Zapytana o termin najbliższego wydarzenia specjalnego podawała właśnie datę 20 kwietnia.

Jakich nowości oczekujemy?

iPad Pro

Według Marka Gurmana zbliża się premiera iPada Pro z ekranem mini-LED. Trudno się nie zgodzić, że zapowiedziana konferencja byłaby do tego idealnym momentem. Nowy iPad ma posiadać wyświetlacz mini-LED co oznaczałoby lepszy współczynnik kontrastu oraz lepszą jasność. Może otrzymać moduł 5G. Mówi się również o nowym układzie A14X, który miałby dorównać prędkością układom M1.

iPad Pro

Air Tags

W związku z niedawno ogłoszonym rozszerzeniem funkcji śledzenia, dla urządzeń firm trzecich, czy Apple zdecyduje się na własne lokalizatory? To kolejny punkt z listy oczekiwań, który pojawił się na niej już kilka konferencji temu.

AirPods 3

Kolejna generacja słuchawek może zadebiutować już w kwietniu. Ich wygląd ma się zmienić, a czas pracy baterii ulec wydłużeniu.

airpods3

Mac

Zapewne Apple szykuje nowe modele Maca na WWDC, ale czy któryś z nich zadebiutuje już teraz? Doniesienia wskazują na możliwą premierę odnowionego iMaca. Komputer ma zyskać zgrabniejszy wygląd, podobny do Display XDR, z węższymi ramkami i cieńszym ekranem. Oczywiście będzie pracował na układzie Apple Silicon.

iMac

Wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu.
Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie Apple, w aplikacji Apple TV oraz za pośrednictwem kanału na YouTube.

źródła: AppleEvents MacRumors