Apple rozszerza możliwości lokalizacji

Apple rozszerza możliwości lokalizacji

Już wkrótce nie tylko urządzenia Apple będzie można śledzić w aplikacji Lokalizator. Opcja „Find My” zostanie rozszerzona o możliwość połączenia z produktami innych firm.

Wczoraj Apple oficjalnie ogłosiło nowe możliwości aplikacji Lokalizator. Do tej pory mogliśmy śledzić tam tam urządzenia Apple sparowane z kontem iCloud. Teraz, zlokalizujemy również rower czy inne przedmioty.

items

Belkin, Chipolo i VanMoof jako pierwsi prezentują swoje produkty wykorzystujące funkcje lokalizacji Apple:

  • bezprzewodowe słuchawki douszne Belkin SOUNDFORM Freedom True
  • wyszukiwarka przedmiotów Chipolo ONE Spot
  • e-rowery VanMoof S3 i X3

W ramach programu Made-for-iPhone (MFi) sieć lokalizacyjna ma być dostępna dla każdego dewelopera zainteresowanego podłączeniem swojego produktu z opcją śledzenia. Z pewnością już niedługo zobaczymy wiele więcej urządzeń korzystających z tej technologii

Sieć lokalizacyjna Apple funkcjonuje od ponad dziesięciu lat umożliwiając lokalizowanie zgubionych lub skradzionych urządzeń. Może działać nawet w przypadku braku dostępu do internetu. W oparciu o technologię Bluetooth w pobliskich urządzeniach mobilnych Apple jest w stanie określić przybliżone położenie lokalizowanego produktu. Oczywiście wszystko przy całkowitym zachowaniu prywatności.

 

źródło: AppleNewsroom