Apple Pencil z próbkowaniem kolorów?

Apple Pencil z próbkowaniem kolorów?

Możliwości rysika od Apple stają się coraz szersze. iPadOS14 zapewni szereg dodatkowych funkcji jak rozpoznawanie odręcznego tekstu i jego konwersja na maszynowy, wykrywanie kształtów, czy przydatne gesty umożliwiające usuwanie czy kopiowanie.

Poza samym oprogramowaniem, trwają prace nad nowym Apple Pencil. Wnioski patentowe wskazują na to, że kolejne generacje mogą posiadać dużo więcej wbudowanych sensorów rozszerzających jego działanie.
Zgodnie z niedawno opublikowanym patentem, Apple pracuje nad nową technologią umożliwiającą próbkowanie kolorów ze świata rzeczywistego.

„System komputerowy z rysikiem do próbkowania kolorów”

Patent opisuje działanie stylusa wyposażonego w funkcje „kopiowania” koloru z rzeczywistego obiektu i wykorzystania go w grafice cyfrowej.

Czujnik koloru ma posiadać w kilka fotodetektorów zdolnych do pomiaru światła. Prawdopodobnie znajdowałby się na zakończeniu rysika, zgodnie z poniższym rysunkiem. Może posiadać również źródło światła ułatwiającą dokładne określenie koloru.

sensor

Zasada działania byłaby prosta. Wystarczyłoby zbliżyć końcówkę z sensorem oznaczonym numerem 54 do wybranego obiektu. Po chwili zidentyfikowany kolor zostanie dodany do palety barw programu graficznego.

Rysik z wbudowanym czujnikiem koloru mogłoby mieć szersze zastosowanie, jak kalibracja wyświetlaczy lub drukarek, czy identyfikacja dokładnych kolorów farb w projektach architektonicznych. Uczyniłoby to Apple Pencil jeszcze bardziej wszechstronnym narzędziem.

 

źródła: Apple PatentlyApple MacRumors USpto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *