Nadchodzące funkcje AirPods

Nadchodzące funkcje AirPods

iOS 14 przyniesie wiele nowości, nie tylko na iPhone’y. Również AirPods oraz AirPods Pro czeka aktualizacja.  Słuchawki zyskają większe możliwości i nowe funkcje.

Dźwięk przestrzenny

Jest jedną z najciekawszych funkcji zaprezentowanych podczas WWDC. Dzięki niej AirPods Pro mają zapewnić wrażenia niczym z kin – dźwięków dochodzących z różnych stron. Dodatkowo funkcja dynamicznego śledzenia głowy będzie reagować na każdy ruch, tak aby dostosować poczucie stałych kanałów dźwiękowych.

przestrzenny dźwięk

Działa z AirPods Pro.
Wymaga iPhone’a 7 lub nowszego.

Automatyczne przełączenie

Przełączanie między urządzeniami podpiętymi do tego samego konta iCloud staje się jeszcze prostsze. AirPods przełączą się automatycznie na urządzenie, z którego aktualnie korzystasz, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na przykład przerwie odtwarzanie muzyki z iPhone’a i przełączy się na właśnie włączony film na iPadzie.

Działa z AirPods Pro, AirPods (2.generacji), Powerbeats, Powerbeats Pro i Beats Solo Pro.
Wymaga wspólnego konta iCloud oraz zainstalowanej najnowszej wersji oprogramowania na urządzeniach.

Bateria

iPhone powiadomi nas też o niskiem stanie baterii w AirPods. W ustawieniach pojawi się również opcja zoptymalizowanego ładowania.

Niski Stan Baterii Dostosowywanie

Aby zapewnić odpowiednio wyraźne i czyste dźwięki pojawią się opcje dostrajania dźwięku do indywidualnych preferencji. W kilku krokach będziemy mogli również wykonać niestandardową konfigurację audio. Porównując odtwarzane dźwięki wybierzemy optymalne ustawienia dla naszego słuchu.

 

Preferencje dźwięku
Działa z AirPods Pro, AirPods (2.generacji), EarPods, Powerbeats, Powerbeats Pro i Beats Solo Pro.

Monitorowanie poziomu głośności

W centrum sterowania możliwe będzie umieszczenie opcji pomiaru głośności odtwarzanego dźwięku. Głośność na bieżąco będzie monitorowana, a dzięki oznaczeniom na skali będziemy mogli sprawdzić czy poziom decybeli  jest bezpieczny.

źródło: Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *