Spójne prognozy dotyczące iPhone’ów 12

Spójne prognozy dotyczące iPhone’ów 12

Oczekiwana premiera iPhone’ów coraz bliżej. Zaraz rozpoczyna się wrzesień, natomiast w tym roku harmonogram będzie trochę inny.

Zgodnie z już wcześniej prognozowanymi opóźnieniami dotyczącymi tegorocznych premier, według analityków z TrendForce, iPhone’y ukażą się dopiero w październiku. Dotychczas taką opinią podzielił się między innymi znany leaker Jon Posser. Uważa on również, że przed wirtualną konferencją, we wrześniu, pojawią się nowy Apple Watch oraz nowy iPad. Apple miałby poinformować o ich wydaniu w komunikacie prasowym.

Kosztowne 5G

Analitycy potwierdzają również doniesienia o zmianie wyposażenia nowych iPhone’ów. Zgodnie twierdzą, że w pudełku nie będzie już ładowarki oraz słuchawek. Przyczyną mają być koszty wynikające z zastosowania modułów 5G. Apple w ten sposób miałby zrekompensować ten wydatek, jednocześnie nie ponosząc cen urządzeń. Część z badaczy uważa, że w komplecie z iPhonem zostanie kabel lightning.

Szacowane ceny iPhone’ów  mają być o 50-100 USD wyższe w porównaniu do cen poprzedników, w zależności od modelu:

iPhone 12 price

Kuo już wspominał o cięciu kosztów komponentów, aby pokryć choć w części koszty zastosowania 5G. Uważa również, że Apple wprowadzi szybką ładowarkę do iPhone’ów 12, sprzedawaną osobno.

Nic jeszcze nie jest przesądzone, prognozy mogą okazać się mniej lub bardziej trafne. Jednak wobec wciąż pojawiających się zbieżnych opinii, spekulacje zdają się być coraz bardziej prawdopodobne.

 

MacRumors TrendForce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *