Apple Watch 6 i Apple Watch SE

Apple Watch 6 i Apple Watch SE

We wtorek Apple zaprezentowało Apple Watch serii 6 oraz alternatywę w postaci tańszego modelu Apple Watch SE. Zegarki od piątku oficjalnie w sprzedaży.
Co o nich należy wiedzieć?

zestaw Zaskoczeniem w przypadku Apple Watch okazała się zapowiedź zmiany ich wyposażenia. Apple zdecydowało się zrezygnować z dołączania zasilaczy w zestawie. Od teraz w pudełku poza zegarkiem znajdziemy tylko podłączany magnetycznie przewód ładujący.

Apple Watch SE

AW SE

Zacznijmy od wariantu, który pojawił się w tym roku. SE oznacza kompromis między ceną, a zastosowanymi technologiami, również w tym przypadku. Zegarek z mniejszą ilością czujników i funkcji, natomiast wciąż szybki i wydajny. Nie znajdziemy w nim czujników EKG oraz tlenu we krwi. Natomiast dzięki optycznemu czujnikowi tętna drugiej generacji, otrzymamy powiadomienia o arytmii, czy zbyt wysokim lub zbyt niskim tętnie. Zegarek również wykryje upadek. Dodatkowo znajdziemy w nim kompas oraz stale aktywny wysokościomierz. Obsługuje Cellular umożliwiając stały i niezależny dostęp do sieci.

W porównaniu do serii 3, Apple Watch SE posiada znacznie powiększony obszar wyświetlania, a zastosowany czip S5 gwarantuje nawet dwa razy szybszą pracę. Wyglądem nie odbiega od 6. generacji. Koperta jest dostępna w wielkości 40 mm lub 44 mm, w trzech kolorach: gwiezdnej szarości, srebrnym oraz złotym.

Solo Wraz z premierą zegarków do sprzedaży trafiły nowe opaski „Solo”, wykonane z elastycznych materiałów bez sprzączek czy zapięć, wystarczy wsunąć na rękę. Opaski są dostępne aż w 8 rozmiarach żeby zapewnić opcje najlepszego dopasowania.

Apple Watch 6. generacji

AW 6

Oczywiście to obecnie najbardziej zaawansowany Apple Watch. Kolejna generacja to przede wszystkim dodatkowy czujnik funkcji zdrowotnych. Tym razem inżynierowe Apple opracowali czujnik umożliwiający określenie nasycenia tlenu we krwi. Stało się to możliwe dzięki czterem diodom i czterem fotodiodom doświetlającym oraz zaawansowanym algorytmom. Z funkcji można skorzystać w dowolnym momencie, a dodatkowo działa w tle monitorując wszelkie zmiany.

Pozostałe funkcje i czujniki znamy już z poprzednich generacji. W każdej chwili możemy skorzystać z EKG w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości rytmu serca.

Niegasnący wyświetlacz zapewni ciągły widok godziny. Koperta została wykonana z aluminium w 5 wariantach kolorystycznych lub stali nierdzewnej w 3 wariantach. Dostępne w takich samych rozmiarach jak seria SE.

Ceny

W przypadku SE ceny rozpoczynają się od:
1299 zł – koperta 40mm
1449 zł – koperta 44mm
Opcjonalnie za Cellular trzeba dopłacić 250 zł.

Dla Apple Watch serii 6 ceny kształtują się następująco:
1899 zł – koperta 40mm
2049 zł – koperta 44mm
Za warianty obsługujące Cellular trzeba dopłacić 450 zł

_
źródło: Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *