Kupiliście iPhone’a 11 w tym roku?

Kupiliście iPhone’a 11 w tym roku?

Zgodnie z raportem przygotowanym przez Omdia, najpopularniejszym smartfonem pierwszej połowy 2020 roku był iPhone 11.

Telefony od Apple wciąż utrzymują się na szczycie listy najczęściej kupowanych smartfonów. W tym roku w pierwszej dziesiątce  znalazło się aż 5 modeli od Apple. Rok temu listę otworzył iPhone XR. Teraz to miejsce przypadło jego następcy, czyli iPhone 11.

iPhone 11 miażdży konkurencje

Patrząc na ilości sprzedanych sztuk przewaga iPhone’a 11 nad pozostałymi smartfonami była kolosalna. Jego sprzedaż osiągnęła poziom 37,7 miliona sztuk. Jest to o 10,8 miliona więcej, niż w przypadku iPhone’a XR w analogicznym okresie zeszłego roku. Na drugiej pozycji w rankingu znalazł się Samsung Galaxy A51 sprzedany w ilości ponad trzy razy niższej – 11,4 milionów. Dalej, dopiero na piątym miejscu pojawił się kolejny iPhone, tym razem SE w sprzedany liczbie 8,7 milionów. Tuż za nim wciąż popularny XR, a następnie iPhone 11 Pro Max. Dziesiątkę zamyka iPhone 11 Pro.

top10

Pomimo wciąż trwającej pandemii sprzedaż iPhone’ów ma się bardzo dobrze. Według analityków, ilość sprzedanych iPhone’ów w tym okresie była o 13% wyższa w porównaniu do pierwszej połowy 2019 roku.

źródło: MacRumors OMDIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *