Co z portem Lightning w nowych iPhone’ach?

Co z portem Lightning w nowych iPhone’ach?

Co roku pojawiają się spekulacje dotyczące złącza ładowania iPhone’ów, sugerujące nadchodzącą zmianę. Apple jednak wciąż pozostaje przy wdrożonym w 2012 roku porcie Lightning. Kiedy zobaczymy coś nowego?

Przez kilka ostatnich lat regularnie pojawiają się plotki wskazujące na wykorzystanie USB typu C do ładownia iPhone’ów. Te pogłoski nigdy się nie urzeczywistniły i nic nie wskazuje na to, żeby kiedykolwiek okazały się faktem. 

Nowe rozwiązanie

Niedawno opublikowany patent przedstawia nowe złącze magnetyczne, przypominające MagSafe stosowany w starszych modelach MacBooków. To potwierdza, że firma bada możliwości zastąpienia Lightninga. W tym przypadku, nowe rozwiązanie przełożyłoby się na lepszą wodoszczelność telefonu.

magsafe

Bezprzewodowo

Jeszcze przed usunięciem słuchawek z zestawu iPhone’a, analityk Ming-Chi Kuo donosił o pracach nad  iPhonem bez żadnego portu, który byłby ładowany wyłącznie bezprzewodowo. Przy obecnie dynamicznie rozrastającym się rynku bezprzewodowych rozwiązań, wizja ta zdaje się być coraz bliższa. Tym bardziej realna, bo nowe modele, posiadają nowy standard MagSafe oraz dedykowane do tego akcesoria.
Sama idea ograniczania elektroodpadów, poprzez zmniejszanie dołączanych do urządzeń akcesoriów, wydaje się również z tym zbieżna. 

Nadal Lightning 

Ostatni raport Ming-Chi Kuo wskazuje jednak na brak zmiany portu ładowania w nadchodzących modelach. Według niego Apple nie zdecyduje się na zmianę jeszcze w tym roku. 

Trzeba przyznać, że prognozy Kuo są zazwyczaj bardzo bliskie prawdzie. Co oznaczałoby, że w tym roku lightning zostanie jeszcze w iPhone’ach. Zmiana jednak jest blisko, jeśli nie teraz, to prawdopodobnie w kolejnej generacji. Zapewne do czasu premiery nowych urządzeń dowiemy się jeszcze więcej.

 

źródła: PatentlyApple 9to5mac