„Smart Battery Case” w nowej formie

„Smart Battery Case” w nowej formie

Apple nie wydało jeszcze etui z wbudowaną baterią do swoich najnowszych modeli iPhone’ów. Według Marka Gurmana, producent planuje zrezygnować ze Smart Battery Case, proponując w zamian nowe rozwiązanie.

Smart Battery Case jest wprowadzany co roku dla nowych iPhone’ów, aby zapewnić użytkownikom możliwość rozszerzenia pojemności baterii telefonu. Pomimo niezbyt zgrabnych kształtów etui znajduje wielu zwolenników. Nic dziwnego skoro jest w stanie wydłużyć czas pracy baterii nawet o 50%.

Według informacji zamieszonych przez Marka Gurmana na portalu Bloomberg – dla iPhone’ów 12 powinnismy zobaczyć coś nowego – MagSafe Battery.

Zastosowanie MagSafe w iPhone’ach otworzyło nowe możliwości, jak szybsze bezprzewodowe ładowanie czy podłączenie akcesoriów magnetycznie. Wkrótce do akcesoriów dołączyć może magnetyczna bateria. Ciekawa koncepcja, ponieważ w wygodny sposób można byłoby podłączać dodatkowy akumulator tylko wtedy, gdy to konieczne.

Zgodnie z doniesieniami prace nad baterią zostały jednak spowolnione przez problemy z oprogramowaniem. System prawdopodobnie błędnie wskazuje przegrzewanie akumulatora. Dodatkowo, występują problemy z automatycznym przełączaniem między źródłami energii.

Wygląda na to, że akcesorium wciąż wymaga dopracowania i nie jest jasne kiedy możemy zobaczyć jego premierę. Po nieudanej premierze niesławnej AirPower, Apple zdaje się ostrożniej podchodzi do zapowiedni nowych akcesoriów ładujących.

Jak Wam się podoba ta koncepcja?

 

źródła: 9to5mac Bloomberg Apple