Jak oceniacie Face ID?

Jak oceniacie Face ID?

Touch ID czy Face ID? – oto wciąż aktualne pytanie. Apple w ankietach bada obecną satysfakcje z funkcji biometrycznej autoryzacji, ale również pyta o przewód Lightning.

Kilka miesięcy przed premierą iPhone’ów Apple zapytało w ankiecie pozakupowaj część użytkowników, co zrobili ze starym zasilaczem. Wobec pojawiających się w tamtym czasie doniesień na temat planów usunięcia zasilacza z zestawu z telefonem, pytanie wzbudziło spore zainteresowanie.

Finalnie zasilacz faktycznie nie trafił do pudełek zarówno iPhone’ów, jak i zegarków Apple Watch. W przypadku telefonów z zestawu usunięto również słuchawki.

A jak spisuje się Face ID?

FaceID

Tym razem w ankiecie pojawiło się pytanie dotyczące biometrycznej autoryzacji. Apple bada zadowolenie użytkowników z korzystania z funkcji Face ID. W przypadku odpowiedzi negatywnej pojawiają się następujące opcje odpowiedzi:

  • Obawy dotyczące bezpieczeństwa lub prywatności
  • Nie lubię, gdy muszę podnosić telefon, aby użyć Face ID
  • Działa zbyt wolno
  • Nie we wszystkich sytuacjach wykrywa moją twarz (np. Słabe oświetlenie, różne kąty, noszenie okularów przeciwsłonecznych)
  • Wolę Touch ID
  • Zawodny; nie zawsze odblokowuje iPhone’a
  • Inny powód
  • Nie jestem pewien

Face ID mimo wysoce zaawansowanej technologii, ma swoje ograniczenia. Między innymi wobec obecnej sytuacji zdrowotnej i faktu, ze wielu z nas używa maseczek, momentami jej używanie staje się niemożliwe. W takiej sytuacji przydałoby się Touch ID.

Wobec doniesień pojawiających się już od dłuższego czasu, Apple prawdopodobnie pracuje nad czujnikiem Touch ID umieszczonym pod wyświetlaczem telefonu. Możliwe więc, że takie rozwiązanie zobaczymy już wkrótce. Co niekoniecznie musi wiązać się z rezygnacją z Face ID.

Jak oceniacie Face ID?
Czy wolelibyście wrócić do autoryzacji poprzez Touch ID?

Co z kablem Lighthing?

To nie jedyne pytanie w ankiecie, które wzbudziło zainteresowanie. Kolejnym, jest pytanie dotyczące wykorzystywania akcesoriów w obecnym wyposażeniu telefonów. Dokładniej mowa o kablu Lightning, narzędziu do wysuwania kieszeni na kartę SIM oraz naklejkach z logo.

Czy więc w przyszłym roku kupując iPhone’a nie znajdziemy w zestawie nic więcej poza telefonem? Zapewne do czasu premiery poznamy więcej informacji w tym temacie. Na chwile obecną do tych spekulacji najlepiej podejść ze sporym dystansem, ale też całkowicie ich nie wykluczać.

 

źródło: 9to5mac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *